Mogherini e lumtur që takohet me Ramën, por ka harruar të veshë…

Gjatë vizitës së tij zyrtare në Bruksel, kryeministri Edi Rama është takuar dhe me komisioneren Europiane Federica Mogherini.

Gjatë takimit, sic duket edhe në fotografi, Rama edhe Mogherini shfaqen të lumtur që po takojnë njëri-tjetrin, mirëpo detaji që bie në sy është se Federica Mogherini nuk ka veshur këpucë por mban shapka me gisht.

Foto ka bërë menjëherë xhiron e rrjetit.