Nga sporti në pasarela, kush është femra më e bukur shqiptare për vitin 2019 (FOTO+VIDEO)

Mbrëmjen e së premtes është zhvilluar edhe ceremonia madhështore e “Miss Universe Albania”. Fituesja për këtë vit u shpall Cindy Marina, shqiptare e lindur Amerikë, por me origjinë është nga Shkodra.

Një bionde me tipare të theksuara, tipike shqiptare dhe një ëmbëlsi që i bëri për vete të gjithë Cindy Marina arriti kurorëzohej “Miss Universe Albania” mbrëmjen e djeshme. Marina është e njohur më herët edhe si volejbolliste si një nga pikat e forta të kombëtares sonë të volejbollit, ku vitin e shkuar arriti të shkonte deri në finalen e Ligës së Europës.

Cindy Marina e mori kurorën e më të bukurës shqiptare për vitin 2019, nga paraardhësja e saj për vitin 2018, Trejsi Sejdini.

 

 

View this post on Instagram

 

the way it shineee, I know, you seen it 💝✨

A post shared by Cindy Marina (@cindymarinaa) on