Çfarë spektakli nga Kosova, kërcënon Anglinë me dy gola për 5 minuta

Kosa është duke u mundur 5-3 në këto momente nga Anglia. Por përtej këtij rezultati ta gjitha mediet botërore janë duke folur për ekipin dardan për lojën e zhvilluar.

3 gola ndaj një Anglie që deri më tani kishte pësuar vetëm një gol në tre ndeshje janë një gjë e madhe.

Pasi u mbyll pjesa e parë 5-1 në favor të vendasve, kjo pjesë e dytë po flet e gjitha për Kosovën.

Në fillim Berisha dhe më pas Muriqi rihapën lojën dhe tashmë Kosova është e gjitha në sulm në kërkim të barazimit historik.