E rëndë, gjendet e mbytur në lumë një 32-vjeçare

Një 32-vjeçare është gjetur e mbytur në lumin e Bulqizës.

Mësohet se viktima është shtetasja me iniciale M.F, banuese në Bulqizë.

Nga informacionet paraprake, raportohet se vajza është mbytur mbrëmjen e djeshme rreth orës 21:30.

Uniformat blu bëjnë me dije në trupin e 32-vjeçares nuk janë gjetur shenja dhune.

Ende nuk dihen shkaqet dhe rrethanat e plota të ngjarjes, ndërkohë po hetohet për zbardhjen e saj.

“U referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Dibër si “ngjarje aksidentale”, pasi rreth orës 21.30, datë 10.09.2019, është gjetur e mbytur në lumin e Bulqizës shtetasja  M.F, 32 vjeçe, banuese në Bulqizë. Nga kqyrja e trupit të viktimës, nga eksperti mjeko-ligjor, nuk janë konstatuar dëmtime apo shenja dhune”, thuhet në njoftimin e policisë.