Pas mesazhit të fortë të Ambasadës Amerikane, reagon Tahiri: Nesër…

Former Albanian Interior minister Saimir Tahiri looks on in Tirana, Albania October 9, 2017 REUTERS/Florion Goga

Pak minuta pas deklaratës së Ambasadës Amerikane e cila e cilësoi dënimin kundër Tahirit si të pamjaftueshëm, ka ardhur dhe reagimi i këtij të fundit.

Me anë të një njoftimi në rrjetet sociale, Tahiri shprehet se nesër do të japë një deklaratë për shtyp ku do të sqarojë të vërtetën rreth dënimit të tij.

Neser ne 11.30 shihemi live ketu, per te shpjeguar te verteten time, deri ne kete stacion te parë”, shkruan Tahiri.