Messi fiton “Topin e Artë 2019”

Në “Theatre du Chatlet” të Parisit u zhvillua ceremonia e dhënies së topit të artë 2019. Kandidatët kryesorë ishin Messi dhe Virgil Vandik, ndërsa Cristiano Ronaldo nuk mori pjesë në këtë ceremoni “Gala”.

Ky ishte trofeu i gjashtë për argjentinasit, duke lënë pas Cristiano Ronaldon me pesë.