Lajm i fundit/ Përfundojnë hetimet për Agim Kajmakun, ja tre akuzat e Prokurorisë

Përfundojnë hetimet nga Prokuroria e Tiranës për ish-kreun e Bashkisë së Vorës. Ndërkaq, pas përfundimit të hetimeve nga ana e Prokurorisë, çështja do të shkojë për gjykim.

Sipas Prokurorisë, Kajmaku akuzohet për tre vepra penale; flasifikim i dokumenteve, shpërdorim detyre dhe kryerje e funksioneve pas dhënies fund të detyrës.