Parashikimi i motit, vijojnë reshjet e në të gjithë vendin

Sot pasdite (e hënë, dt.27) dhe nesër (e martë, dt.28) priten reshje të dobëta në të gjithë vendin.

Në qarkun e Shkodrës, Kukësit, Elbasanit, Fierit dhe Vlorës reshjet do të arrijnë lokalisht deri mesatare. Në verilindje të vendit reshjet do të jenë në formë bore.

Temperaturat
Nesër (e martë, dt.28) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 7 / 15 °C
në vendet e ulëta: 6 / 14 °C
në vendet malore: 0 / 9 °C

Era
Sot pasdite (e hënë, dt.27) dhe nesër (e martë, dt.28) pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, në bregdet deri e fortë.