“Kam pirë hashash para dy ditëve”/ Arrestohet modelja e njohur

Çdo ditë policia e kryeqytetit kap dhe shoqëron mesatarisht katër deri në pesë të rinj me doza të vogla hashashi. Një burim policor i tha eksluzivisht gazetës “Si”, se orët e fundit është ndalur edhe modelja Orjola Marashi. Emri i një prej vajzave të njohura të Tiranës pritet të referohet në prokurori për hetime të mëtejshme. Siç tha burimi, Oriola Marshi u ndalua kur ishte me një autoveturë  tip audi. Burimi thotë se asaj iu gjetën dy qese farmaceutike të dyshuar si lëndë narkotike.

Modelja ishte e shoqëruar nga J. Kurti,  tha policia për gazetën , si dhe E. Krasniqi. Më tej i njëjti burim thotë për gazetën Si se Oriola Marashi ka pohuar se hashashi është i saji dhe se ajo është përdoruese e lëndës narkotike prej rreth një viti. “Për herë të fundit”- tha modelja-“ kam pirë hashash para dy ditëve dhe shokët e mi që janë në automjet nuk dinin gjë për këtë fakt”. Policia do ta referojë cështjen në prokurori ndaj modeles për veprën prodhim dhe shitje narkotikësh. Burimet thanë se droga është peshuar ishte rreth  1.9 gramë./GazetaSi