Keni bërë plane për sot? Mos harroni ti hidhni një sy parashikimit të motit

Me siguri të gjithë personat që kanë bërë plane për fundjavë, janë të interesuar të dinë nëse sot do të ketë shi apo kohë me diell.

Por një lajm i mirë vjen për ta, pasi sipas parashikimit të motit dita e sotme nuk do të shoqërohet me reshje shiu.

Sipas IGJEUM temperaturat maksimale do të shënohen në bregdet 16 gradë celcius, ndërsa temperaturat minimale në vendet malore 2 gradë celcius.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 9 / 16 °C
në vendet e ulëta: 7 / 15 °C
në vendet malore: 2 / 11 °C

ERA

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.