LAJM I FUNDIT/ Bie qeveria e Albin Kurtit

Parlamenti i Kosovës ka rrëzuar qeverinë e Albin Kurtit.

Në mocionin e mosbesimit të thirrur nga LDK-ja, Qeveria Kurti u rrëzua me 81 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim.

Vjosa Osmani deklaroi se votoi kundër mocionit.

Albin Kurti dhe kabineti qeveritar i udhëhequr prej tij, drejtuan Kosovën vetëm për 51 ditë.