Gazetarja Anila Basha bëhet nënë për herë të parë, vjen në jetë djali Aris (FOTO)

Një gëzim i madh ka ardhur sot në jetën e gazetares së njohur Anila Basha.

Ajo është bërë nënë për herë të parë dhe ka sjellë ne jetë djalin me emrin Aris, në kujtim të babait të saj të ndjerë.

Nuk ka munguar as reagimi i vetë gazetares në rrjetet sociale ku duket në gjendje mjaft të mirë shëndetësore teksa mban në krah foshnjen.

“Aristotel Basha erdhi ne jete ne oren 11.37 te dites se sotme. Im bir erdhi ne ket jete ne kohe koronavirusi, po do kemi cte tregojme. Un dhe Aris jemi shume mire dhe falenderojme doktor Eltonin qe nuk la jave pa na ndenjur nga pas per te shkuar gjithcka mire. Aris, Ilda, dr.Gilberta, Besi, per 9 muajt qe kaluam ketu; po ne te dy kerkojme falje per gjithe kokecarjet e krijuara ne familje ne keto 9 muaj tekanjoze. Shpresojme shume qe kjo situata e coronavirusit te perfundoje shpejt, qe te shijojme pranveren. Ju duam shume ”- shkruan Basha.