Familja e Erion Veliajt thyen rregullat e karantinës, martohet kunati i kryebashkiakut

Ndonëse ditën e nesërme është festa e Bajramit për besimtarët myslimanë, kjo gjë nuk u mor parasysh nga qeveria dhe dje u raportua që do të ndiqen të njëjtat masa si të një jave më parë. Por për pushtetarët, kjo gjë nuk u zbatua.

Tirana vazhdon të mbetet një zonë e kuqe, gjë që kufizon qytetarët por jo pushtetarët. Ditën e nesërme, në një kohë pandemie familja e kryebashkiakut të Tiranës do të thyej rregullat e karantinës, ose thënë ndryshe, do të thyen rregullat nga ata që i kanë vendosur.

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një denoncim në rrjetin social Facebook. Berisha tregon se ditën e nesërme, Tirana është izoluar me qëllim që mos shqetësohet Erion Veliaj dhe familja e tij, pasi në një local në periferi të kryeqytetit do të bëhet dasma e kunatit të tij.

Postimi i Berishës:

Lal Plehu mbi ligjet dhe udhezimet e narkoshtetit!

Per te tjeret ndalohen Dasma dhe martesat, Lal Plehu zgjedh Kalan e Arbanes per te martuar neser kunatin.

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Zoti Berisha,ai klyshi lali eri,marton neser te keshtjella konti ne arbane kunatin e vet,dhe prandaj na bllokoi se zdo njerez se i ka ndaluar dasmat po vet duan me bo ket,flm shpresoj ta publikosh tja plasim ne fytyre ketij shteti flliqesire ,Rrespekte.

Lal Plehu mbi ligjet dhe udhezimet e narkoshtetit!Per te tjeret ndalohen Dasma dhe martesat, Lal Plehu zgjedh Kalan e…

Gepostet von Sali Berisha am Samstag, 23. Mai 2020