Parashikimi i motit, ja temperaturat e ditës së sotme

Dita e nesërme parashikohet nga një mot me alternime kthjellimesh dhe vranësirash.

Vranësirat do të pasohen nga reshje shiu të karakterit lokal përgjatë relieveve malore në jug e juglindje të vendit.

Lokalisht reshje në formën e shtrëngatave. Era do të jetë nga kuadrati i veriut me 1-10m/s.

Temperaturat parashikohen:

zonat malore 13°C deri në 28°C

zonat e ulëta 18°C deri në 34°C

zonat bregdetare 16°C deri në 33°C