E motra dhe shoqja vdiqën në aksidentin fatal në Elbasan, çfarë po ndodh me dy vajzat e tjera

Lajme të mira vijnë nga spi.tali i Traumës në Tiranës. Denisa Dibra dhe Nervida Garunja, dy vajzat që i mbijetuan aksidentit tragjik në dalje të tunelit të Krrabës, janë jashtë rrezikut për jetën.

Mësohet se dy vajzat e reja tashmë janë stabilizuar dhe kanë arritur të komunikojnë me familjarët e tyre, por ende nuk dinë që janë të vetmet e mbijetuara.

Ato kanë pyetur, por të afërmit, për të mos u dhënë lajmin e ko.bshëm, u janë shmangur interesimit të vajzave duke u thënë ‘janë mirë’.