20-vjeçari shqiptar vdes në aksidentin tragjik


Aksidednti i tmerrshem i ka marrë jetën një të riu shqiptar, ndërsa dy të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Si pasojë e një aksidenti tragjik, Klajdi Hallulli, djali 20-vjeçar, me origjinë shqiptare ishte viktimë e të shtunën në mbrëmje, teksa shoqërohej nga tre djem të tjerë midis moshës 19 dhe 20 vjeç.

Duke udhëtuar me një makinë tip ‘Ford Focus’, ata u përplasën me një pemë rreth orës 2 të natës, për shkak të shkaqeve ende nën hetim.