Baba i dy fëmijëve/ Dedikimet prekëse të familjarëve, kush është nipi i ish-deputetit që vdiq në hotel


Një 31-vjeçar i dentifikuar si Eugert Shqalshi ka ndërroi jetë këtë të hënë në SHBA.

Trupi i të riut u gjet i pajetë në hotelin ku ai punonte.

Janë akoma mister shkaqet që çuan në vd ekjen e tij.

Do të jetë au topsia që do të zbulojë se çfarë e shkaktoi ndarjen nga jeta në mënyrë të parakohshme të 31-vjeçarit.

Eugerti është djali i vëllait të ish-deputetit demokrat, Agustin Shqalshi.

Ky lajm i rëndë ka sho kuar të afërmit e 31-vjeçarit, të cilët në rrjete sociale kanë shprehur hidhërimin e madh për ndarjen parakohe nga jeta të të riut.

Sipas tyre, Shqalshi ishte i martuar dhe baba i dy fëmijëve të mitur, të cilët duhet të përballojnë tr ishtimin për këtë tr agjedi të ndodhur.

Postimi i plotë: Ndahet nga jeta EUGERTI 31 vjeçar, djali i mikut tone te mire Gjergj Shqalshi ne Amerike!….

(Nje humbje tr agjike per mirditasin e perkryer e punetor te jashtezakonshem Gjergj Shqalshi, ndarja e befte nga jeta e djalit te tij 31 vjeçar, Eugertit.

Ne muajin korrik djali i tij i madh Eugerti mbushi 31 vjec, ndersa i ati Gjergji i pat bere kete dedikim:

31 vite me pare, ti EUGERTI, erdhe ne jete duke mbushur zemrat tona plot me gezim. Ishte nje gezim i papershkruar me emocione te veçanta pasi me lindjen tende ne u beme prinder. Tani ti ke engjellin tend qe te mbush jeten tende. Ne kete pervjetor ne te urojme gjithe te mirat e mundshme qe egzistojne bashke me familjen tende. U befsh sa te dashte zemra jote!…”

E nderkaq atij dhe familjes, bashkeshortes dhe dy femijeve te tjere, vella e moter, u duhet te perballojne humbjen e tr ishte te Eugertit.

Familja Shqalshi jeton prej vitesh ne Florida te Amerikes dhe gezonte respekt e reputacion te shkelqyer ne komunitetin shqiptar atje dhe te tjere.

Pushofsh ne paqe Eugert, Zoti qofte me ju familja Shqalshi ne perballimin e kesaj fatk eqesie te rende!)

“Te pushofte shpirti ne paqe Eugert Shqalshi”,- shkruan një e afërme tjetër.