Jahti gjendet i braktisur në Shëngjin, dyshimet e forta


Një jaht është gjendur i br aktisur mbrëmjen e djeshme në det në afërsi të Shëngjjinit.

Nuk ka ende informacione se si jahti ka mbërritur aty dhe kush janë pronarët e mjetit lundruues.

Ndërkohë që jahti mban flamur slloven.

Jahti është mbajtur mbrëmë përgjatë gjithë natës në vëzhfim nga policia dhe është konstatuar fillimisht nga Policia Kufitare.

Një kontroll më i imtësishëm brenda jahtit do të bëhet menjëherë sapo të ankorohet në port.

Në jaht dyshohet se kanë qenë dy persona, anëtarë të ekuipazhit të huaj.

Jahti po sipas të dhënave paraprake është i regjistruar në Itali.

“Burime nga policia kufitare kanë dyshime të forta se jahti mund të përdorej për të transportuar lëndë nar kotike. Në momentin që është afruar policia anëtarët e ekuipazhit e kanë bra ktisur jahtin”-raportohet nga burime të policisë.