E trishtë/ Prej ditësh i shtruar në Infektiv, virusi i merr jetën policit


Njē efektiv i policisë së Drejtorisë Vendore të Policisë së Elbasanit ka humbur jetën në betejën me Co vid 19.

Burime zyrtare konfirmuan se Inspektor Banush Ferhati, 57 vjeç mëngjesin e kësaj të diele ndërroi jetë në Spitalin “Shefqet Ndroqi” ku ishte shtruar në mesjavë.

Ferhati ishte baba i tre fêmijëve dhe kishte 23 vite punë në polici.