“Jemi pranë një karantine të dytë”, avokati Goxhaj bën paralajmërimin e papritur: Në Shqipëri do të vijnë 1 milion afrikanë


Avokati Altin Goxhaj, i ftuar ditën e sotme në Fax News foli në lidhje me situatën e pandemisë së Co vid-19, jo vetëm në vend por edhe në botë. Goxhaj tha se shumë shpejt Shqipëria, por edhe vende të tjera në botë do të futen shumë shpejt në karantinë.

Më tej avokati foli për “The great reset” ku thuhet se sipas Goxhajt ju nuk do të keni asgjë, por do të jeni të lumtur.

Po ashtu Goxhaj shtoi se plani i Ramës dhe i Bashë është që të largojnë 1 milionë shqiptarë dhe të marrin 1 milion afrikanë.

Goxhaj foli edhe për vaksinën anti-covid ku theksoi e po flitet që të bëhet me detyrim duke shtuar se një vaksinë e cila nuk testohet për 10 vite nuk ka garanci.

“Jemi afër një karantine të dytë. Jo vetëm në Shqipëri por kudo në botë. Mjafton të futeni në internet dhe të shkruajë “The great reset”. Pasi mundën Trumpin këto kanë nxjerrë fytyrën dhe kanë filluar “Rinisja nga 0” që këto i kanë vënë sloganin që quhet ju nuk do të keni asgjë, por do të jeni të lumtur. Do të jenë gjithë kohës të mashtruar, nga ato që i kontrollojë. Do të kuptojnë se pandemia është vendosje e kontrollit total të njeriut. Është diçka për gjithë botën dhe jo vetëm këtu. Rama dhe Basha janë duke luajtur që të hutojnë njerëzit dhe vaksina nuk është më diskutimi siç na erdhi dhe përgjigja zyrtare.

Plani i Bashës dhe Ramës është që të ikin 1 milionë shqiptarë dhe të vijnë 1 milionë afrikanë. 1 miliardë njerëz do të lëvizin nga vendet e zhvilluara drejt vendeve të pasura. 1 miliardë njerëz do të zhvendosen drejt perëndmit. Në nuk di të na vijnë 1 miliardë por 1 milionë. Këta kanë nderuar një legjislacion sesi do të vijnë 1 milionë njerëz. Plani i tyre kanë piketuar vendet më të varfra në botë dhe i bën që Shqipëria tu duket Evropë. I ndikon që ta shohin Shqipërinë si një vend të mirë për të jetuar. Ekzistojnë video që u thonë afrikanëve hajdeni në Shqipëri.

Shtetrrethimi do të jetë një stil i ri i jetës sonë. Tani është hapur debati për vaksinën me detyrim. Një vaksinë e cila nuk testohet për 10 vite, nuk ka garanci. Ato që e kanë prodhuar kanë marrë garanci juridike se nuk mbajnë përgjegjësi, ndertit e parë që e bëjnë janë kavie. Vaksina e detyruar konsiderohet dhunuese.”- tha Goxhaj./Faxweb