Si do të mbyllet java? Zbuloni surprizat që sjell parashikimi i motit për sot


Dita e sotme do të karakterizohet nga një mot i kthjellët, por i ftohtë.

Gjatë orëve të para të mëngjesit do të jetë prezente mjegulla e dendur përgjatë luginave.

Ndërsa era do të jetë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1-6m/sek, e cila hera-herës në veriperëndim dhe përgjatë zonave luginore në veri ( kryesisht në qarqet Shkodër, Kukës, Lezhë) erë e vrullëshme  15-20m/sek.