Virusi nuk kursen as institucionet e arsimit/ Infektohet pedagogia e njohur: Jam drejt ditëve të fundit (EMRI)


K.oronavirusi nuk kursen as institucionet arsimore në vendin tonë.

Mësohet se së fundmi është infektuar dhe pedagogia e njohur Majlinda Keta.

Lajmin e ka bërë të ditur ajo e vetë dhe shprehet se është në ditët e fundit të luftës me virusin dhe për fat të mirë nuk ka patur shqetësime të mëdha.

“Ka plot pedagogë të prekur, unë jam drejt ditëve të fundit. Vijon angazhimi në akademizëm”, rrëfen pedagogia e fakultetit të Shkencave Sociale për Ora News.