“Bashkohuni me ekipin tim” Rudina Hajdari zbulon zonën ku do kandidojë për zgjedhje: Ka ardhur koha të rebelohemi


Deputetja e opozitës së re Rudina Hajdari ka njoftuar sot me anë të një mesazhi në rrjetet sociale se në zgjedhjet e 25 prillit do të kandidojë në zonën e Elbasanit.

Duke folur për rrugëtimin e saj në politikë dhe arsyen e rikthimit në Shqipëri, Hajdari iu bën thirrje të gjithëve që ti bashkohen partisë së saj “Nisma” për të sjellë ndryshimin e madh në vend.

“Miq, dua t’ju kërkoj sot mbështetje për një vendim të rëndësishëm që kam marrë së bashku me skuadrën  lidhur me zgjedhjet e ardhshme.

Nëse beson te unë dhe te ekipi ynë të lutem merr pak kohë, më dëgjo, e na jep një dorë.

Ka ardhur koha që të gjithë të rebelohemi ndaj klasës së vjetër politike dhe kjo mund të ndodhë vetëm nëse ndihmojmë ata që marrin guximin të përballen.

Nëse je nga qarku i Elbasanit të ftoj të regjistrohesh te rudinahajdari.al dhe menjëherë do të kontaktoj për një takim, që të jesh pjesë e ekipit.

Nëse je gjetkë, sugjeroja këtë video miqve që njeh në qarkun e Elbasanit.

Nëse ke mundësi mund të dhurosh për fushatën te rudinahajdari.al.

Ndryshimi vjen nga njerëzit që kanë guximin të sfidojnë realitetin e hidhur dhe ne e kemi këtë guxim.

Kemi edhe gjithë energjinë për tu përballur me një klasë të kalbur politike e cila na ka vjedhur deri në palcë.

Eja bashkohemi!

Nuk jemi të varfër, jemi të vjedhur!

Ju falenderoj nga zemra “, shkruan Hajdari.