“Nuk është e lehtë kjo betejë” Infektohen me virus Ylli Ndroqi dhe e shoqja: Jemi goditur rëndë


Një lajm i fundit vjen nga mediat shqiptare.

Mësohet se presidenti i Ora News Ylli Ndroqi dhe bashkëshortja e tij Mimoza janë infektuar me C OVID19.

Lajmin e ka dhënë vetë Ndroqi me anë të një reagimi në rrjetet sociale.

Ai bën me dije se ai dhe bashkëshortja e tij nënshtruar një regjimi e terapie të fortë nën kujdesin e mjekëve dhe infermierëve.

“Të dashur miq, për shkak të pamundësisë pë t’ju përgjigjur në angazhimet ditore dhe mesazheve të shumta si pasojë e mungesës sime dua t’ju bëj me dije se prej disa ditësh, unë dhe bashkëshortja ime jemi në trajtim intensiv të prekur të dy nga C ovid-19. Nuk është e lehtë kjo betejë, siç e dini familja ime është goditur rëndë, ndaj i jemi nënshtruar një regjimi e terapie të fortë nën kujdesin skrupuloz të mjekëve dhe infermierëve, që gjej rastin t’i falënderoj për gjithçka bëjnë në këto kohë të mbrapshta për mbarë botën. Duke ju kërkuar ndjesë për pamundësinë e përgjigjes ndaj secilit, duke ju qënë mirënjohës për mesazhet mbështetëse, duke ju kujtuar të ruani veten e të shtrenjtët tuaj se është kaq i pabesë ky virus, uroj ta kalojmë me kurajo e përkushtim këtë moment të paprecedentë në jetën tonë. Shihemi së shpejti, me respekt Ylli e Mimoza Ndroqi.”, shkruan biznesmeni.