Të shtëna me armë zjarri, plagoset një 45-vjeçar. Ja si u qëllua me 30 plumba nga një motorr (EMRI)


Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Milot.

Mësohet se është plagosur një 45-vjeçar i identifikuar si Ylli Ibrahimi.

Ai është qëlluar me mbi 30 plumba nga një motor në lëvizje.

Sipas informacioneve ai është dërguar me urgjencë në spitalin e Traumës në Tiranë dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Mësohet se ndaj Ibrahimit është qëlluar nga dy persona me maska.

Policia po heton për zbardhjen e ngjarjes dhe identifikimin e autorit.

Njoftimi i policisë:

Rreth orës 12:10, në Milot, Kurbin, në rrethana ende të paqarta është plagosur me armë zjarri shtetasi Y.I., i cili është transportuar në spital dhe ndodhet nën kujdesin mjekësor.

Menjëherë në vendngjarje  kanë shkuar shërbimet e Policisë dhe Grupi hetimor  dhe vijon  puna për zbardhjen e plotë të  rrethanave të ngjarjes.

Shërbimet e Policisë të D.V.P. Lezhë, të Komisariatit të Policisë Kurbin dhe FNSH-së  po krehin zonën si dhe janë ngritur pika kontrolli me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve.