Toka nuk gjen qetësi/ Tërmeti i fortë godet jugun e Shqipërisë, ja sa ishte magnituda


Jugu i Shqipërisë është goditur mëngjesin e sotëm nga një tërmet me magnitudë 4 i shkallës Rihter.

Për pasojë lëkundjet janë ndjerë në Gjirokastër, Himarë dhe Vlorë.

Sipas esmc epiqendra e tërmetit ishte dy kilometra larg Himarës, dhe po aq ishte dhe thellësia.

Qytetarët janë shprehur se i kanë ndjerë lëkundjet, por nuk raportohet për dëme materiale.