A do të ketë reshje shiu? Zbuloni surprizat e motit, ja çfarë parashikohet për sot


Moti –  E marte, 23 Shkurt 2021

Sipas MeteoAlb: Ultesira Perendimore ne pjesen me te madhe te dites do te MBIZOTEROHET nga kthjellimet. NDERSA shtrirja Lindore pritet te kete here pas here prezenc te vranesirave kalimtare te cilat me te dukshme do te jene ne oret e pasdites, POR nuk do te krijojne mundesi per rreshje.

Temperaturat e ajrit do të VIJOJNE të rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -1°C deri në 16°C.

Era do fryjë e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 35 km/h nga drejtimi Verior duke krijuar dallgëzim 3 balle.