Arrestohet shqiptari që goditi ish-të dashurën greke me thikë në mes të rrugës


Një 27-vjeçar nga Shqipëria është arrestuar sot në Itali. më herët ai ka tentuar të vrasë ish-të dashurën e tij 20 vjeçare.

Shqiptari e qëlloi disa herë me thikë studenten në gjoks dhe bark. Si pasojë e plagëve të marra e reja u tranpsortua menjëherë drejt spitalit Mauriziano të Torinos.

Operacioni i saj zgjati 6 orë, ndërsa  ndodhet në kujdes intensiv jashtë rrezikut për jetën.

27-vjeçar shqiptar u arrestua nga policia.