Ndahet nga jeta zyrtari i PD, ish-deputeti: Familje e hershme demokratësh, anëtar kryesie


Ndërron jetë një nga demokratët më të hershëm të kësaj force politike në Patos. Xhevit Sula është ndarë nga jeta për shkak të një sulmi në zemër.

Lajmin e trishtë e bëri me dije ish-deputeti demokrat Enkelejd Alibeaj nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale.

Alibeaj shkruan se “Ikja e tij e beftë, përveçse na ka shokuar është një humbje e madhe për PD-në dhe shoqërinë”.

“Xhevit Sula, Kryetar i Grupseksionit nr 1 te deges se PD-se Patos ka nderruar jete mengjesin e sotem nga nje atak kardiak! Familje e hershme  demokratesh, anetar kryesie  ďhe kontribues ne vite. Ikja e tij e befte, pervecse na ka shokuar eshte nje humbje e madhe per PD-ne dhe shoqerine. U prehsh ne paqe mik i dashur! Ngushellime Lides (bashkeshortes) dhe dy femijeve si dhe gjithe miqve e te afermve! Do te na mungosh shume”, shprehet Alibeaj.

gsdgweg3eg.jpg