Përfundon ndeshja Shqipëri-Angli/ Kuqezinjtë humbasin me rezultatin 0-2 


Kombëtarja Shqiptare humb ndaj Anglisë në stadiumin ‘Air Ablania’.

Anglia fitoi bindshëm ndaj Shqipërisë me rezultatin 2-0. Golat për Anglinë u shënuan nga lojtarët Kane dhe Mount.

Ndeshja, e vlefshme për kualifikueset e Botërorit 2022.