A do të ketë reshje shiu? Zbuloni parashikimin e motit, ja surprizat që ofron e enjtja


Moti –  E enjte, 8 Prill 2021

Sipas MeteoAlb: Territori Shqipetar ne pjesen me te madhe do te jete me alternime kthjellimesh dhe vranesirash kalimtare, KU me te dukshme do te jene pergjate shtrirjes Lindore. POR here pas here vranesirat do te zhvillohen duke krijuar mundesi per reshje te pakta ne zonat VeriLindore dhe JugLindore.

Temperaturat e ajrit do te VIJOJNE te ulen ne mengjes, POR MBETEN konstante ne mesdite duke luhatur vlerat ditore nga -5°C deri në 14°C.

Era do fryjë e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 50 – 55 km/h nga drejtimi Verior-Veriperendimor duke krijuar dallgëzim mbi 4 balle.