‘’Ikonë e krimit dhe e korrupsionit”, Elisabeta Imeraj i përgjigjet ‘live’ Bashës: Sulm personal për shkak të dosjeve të tij


Kryeprokrurorja e Tiranës, Elisabeta Imeraj i ka reaguar live liderit të opozitës, Lulzim Bashës në emisionin ‘’Real Story’’ të Sokol Ballës në News24.

Në një mesazh të lexuar nga drejtuesi i emisionit, Imeraj thotë se çështja mes saj dhe Bashës është personale për shkak të dosjeve që ka ai në Prokurorinë e Tiranës.

”Presion që i bëhet një prokurore që ka 17 vjet në detyrë, që ka hetuar Saimir Tahirin e Shullazin. Deklarata e Bashës është sulm personal për shkak të dosjeve që ka në Prokurorinë e Tiranës, dhe për këto akuza do të përballet në Gjykatë.”- shkruan kryeprokurorja e Tiranës.

Nga ana tjetër Basha i cili më parë e konsideroi Imerajn ikonë të krimit dhe korrupsionit që madje as KPK nuk pati guxim ta shkarkojë edhe pse përfaqësuesi ndërkombëtar i ONM prej 8 orësh e kërkoi këtë.