Java nis me surpriza/ Reshje shiu dhe ulje temperaturash, zbuloni parashikimin e motit per sot


Moti –  E hene, 5 Prill 2021

Sipas MeteoAlb: Pjesa me e madhe e vendit tone do te jete me kthjellime dhe vranesira te shpeshta, KU me te dukshem vranesirat do te jene ne zonat malore. POR here pas here vranesirat do te zhvillohen ne zonat veriore duke krijuar mundesi per reshje te pakta dhe te izoluara debore.

Temperaturat e ajrit do te ulen ne mengjes, POR do te rriten ne mesdite duke luhatur vlerat ditore nga -3°C deri në 16°C.

Era do fryjë e lehte me shpejtesi 28 km/h nga drejtimi Verior-Verilindor duke krijuar ne det dallgëzim 2 balle.