Mori sot zyrtarisht detyrën/ Ky është veprimi i parë që bëri Vjosa Osmani pasi u zgjodh Presidente


Ditën e sotme Vjosa Osmani mori zyrtarisht detyrën e re si Presidente e Kosovës.

Stafetën ia dorëzoi Osmanit ushtruesi aktual i detyrës së Presidentit, Glauk Konjufca dhe ka parakaluar para gardës së Republikës.

Menjëherë pas marrjes së detyrës Osmani është drejtuar në vendin e saj ku e prisnin bashkëshorti me dy vajzat, të cilat i ka përqafuar dhe më pas ka takuar kryeministrin Albin Kurti.

Në ceremoni ishin të pranishëm edhe ambasadorët.

Mori sot zyrtarisht detyrën e Presidentes së Kosovës, ky

Mori sot zyrtarisht detyrën e Presidentes së Kosovës, ky