E frikshme/ Krokodili gjigand del në mes të rrugës, shikoni pamjet që habitën kalimtarët (VIDEO)


Një situatë shumë e pazakontë cilësohet ajo që ka ndodhur së fundmi në Florida të SHBA-së.

Bëhet fjalë për një krokodil gjigand  rreth 3 metra, i cili është shfaqur në mes të rrugës, duke vështirësuar qarkullimin dhe duke krijuar rradhë të gjata mbi asphalt.

Pamjet kanë bërë xhiron e mediave botërore.

Krokodilin e shoqëron pas një makinë policie.

Autoritetet kanë bërë të mundur largimin e krokodilit nga rruga dhe rifilimin e qarkullimit.

Për më shumë ju ftojmë të ndiqni videon e mëposhtme: