Me shkopinj e shufra hekuri/ Sherr mes të rinjve në mes të sheshit, rëndë i riu shqiptar (Video)


Një grup të rinjsh u përfshinë në një sherr masiv me shufra hekuri dhe shkopinj midis tyre, shumica prej të cilëve janë maqedonas.

Menjëherë pas sulmit, një 20-vjeçar shqiptar përfundoi në gjendje të rëndë në kujdes intensiv, pasi humbi ndjenjat.

Ngjarja u regjistrua pasditen e djeshme në një shesh publik në Conegliano, një qytet në provincën e Treviso Itali për magjinë e ekipit të volejbollit për femra.

I dyshuari kryesor për krimin e vrasjes në tentativë është identifikuar tashmë dhe tani ndodhet në burgun e Treviso. Ai është një 23-vjeçar.

Prima Treviso - Spedizione Punitiva