Ngjarje e rëndë në Londër, sulm me thi kë në dyqanin e ‘Apple’


Një sulm me thikë në një qendër tregtare në Londër shokoi njerëzit. Ngjarja ka ndodhur në Brent Cross, ku si pasojë e sulmit u plagos një burrë, i cili u dërgua me urgjencë në spital për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore.

Sipas pamjeve të bëra publike, incidenti ndodhi në një dyqan të telefonave ‘Apple’ dhe shkaktoi panik të gjithë qendrën tregtare, ku njerëzit të frikësuar vrapuan të dinin sa më parë për t’i shpëtuar rrezikut.