Parashikimi i motit për ditën e sotme, e mërkurë 5 maj 2021


Moti – E mërkurë, 5 Prill 2021
—————————————————————-
Sipas MeteoAlb: Pjesa e parë e ditës do të paraqitet me kthjellime të pakta dhe vranësira të shpeshta. Parashikohet që në pjesën e dytë të ditës vranësirat të pësojnë zhvillim duke sjellë në territorin shqiptar reshje të pakta dhe afat-shkurtra.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 8°C deri në 25°C.

Era do fryjë me shpejtësi 45 – 50 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 4 – 5 ballë.