Rritje temperaturash por reshje në këto zona, njihuni me parashikimin e motit për sot


Shqipëria

Moti –  E premte, 7 Maj 2021

Sipas MeteoAlb: Vendi yne do te dominohet nga kthjellimet e pakta dhe vranesirat e shpeshta gjate paradites, te cilat do te sjellin mundesi per reshje te karakterit lokal ne zonat Juglindore. POR ne vijim vranesirat gradualisht do te largohen nga territori Shqipetar.

Temperaturat e ajrit do të VIJOJNE te rriten në mëngjes dhe ne mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 11°C deri në 28°C.

Era do fryjë e lehte me shpejtesi 28 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar ne det dallgëzim 2 – 3 balle.