Plazh? Ja si parashikohet moti sot!


Sipas MeteoAlb: Kushtet e qendrueshme atmosferike do te MBIZOTEROJNE ne Shqiperi duke bere qe zona bregdetare dhe ulet te jete me kthjellime dhe vranesira te lehta. NDERSA ne zonat malore vranesirat do te sjellin mundesi per shira te izoluara ne skajin Verior dhe Juglindor.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, POR do te MBETEN konstante ne mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 11°C deri në 31°C.

Era do te fryjë me shpejtesi 30 km/h nga drejtimi Perendimor-Jugperendimor duke krijuar ne det dallgëzim 2 – 3 balle.