E mori rrjedha me vete, pamjet tronditëse kur gruaja shpëtohet nga të rinjtë


Reshje e mëdha të shiut dhe përmbytjet kanë goditur edhe provincën e Kinës qendrore, Henan.

12 njerëz mbetën të vdekur në një përmbytje të një autobusi, ndërsa më shumë se 500 njerëz u shpëtuan.

Ndërkohë në një video të postuar në rrjete sociale, tregon se si disa persona u bënë bashkë për të shpëtuar një grua, të cilën vërshimet e ujit e morën me vete.