Lëvizte pa rroba në shtëpi, gruaja merr letrën nga fqinji: Fëmijët e mi nuk duan të shohin të pasmet e tua nga dritarja  


Një grua në Britaninë e Madhe është “tmerruar” nga një letër që ka marrë nga një fqinji i saj. Lëvizjet e saj pa rroba nëpër shtëpi, mesa duket kishin shqetësuar fëmijët e mitur të fqinjit.

Gruaja Alex Taylor ka mbetur e shokuar, kur mëngjesin e djeshëm gjeti në xhamin e makinës letrën e ngjitur nga fqinji i saj. Ky i fundit i kërkonte që të vishej kur lëvizte nëpër shtëpi. Gruaja mohoi faktin që ajo të ecte nëpër shtëpi pa rroba me dritaret e dukshme, por tha se ajo e mbylli derën dhe i fik dritat, e veshur me kostum nate, në orën 10.30 të natës.

“Do ta vlerësoja shumë nëse do ta mbyllinit dritaren kur ecni lakuriq! Rreth shtëpisë suaj … Fëmijët e mi nuk duan dhe nuk do të dëshironin të shihnin të pasmet tuaja në shfaqje. Me respekt, fqinji juaj”, shkruhej ndër të tjera në letër.

Alex, nënë e dy fëmijëve dhe menaxhere shitjesh makinash, është shprehur se gjetja e shënimit ishte tepër “e çuditshme”, por pranoi se ajo shpesh ecën pak e zhveshur. “Ata janë me fat që më kapën mjaft të mbuluar me këtë rast,” ka thënë ajo.

Duket se shënimi nuk dha efekt.

“Është shtëpia ime, janë rregullat e mia”, ka thënë ajo, shkruan neësbomb.al. “Absolutisht nuk do të më ndalojë të eci në shtëpinë time me të brendshme dhe një bluzë.”

“Të jem i sinqertë ata janë me fat sepse normalisht unë eci shumë më pak se kaq. Sapo shkova rrotull siç bëj normalisht, duke u mbyllur dhe fikur të gjitha dritat. Unë nuk jam shumë i sigurt se cila është edukimi i tyre për të menduar se kjo është një çështje private, por edhe për të menduar se është në rregull të shohësh në shtëpinë e dikujt tjetër dhe të më thuash se si të vishem”, është shprehur Alex Taylor.