“Nuk mund të rezistoja” Yuri Kim ndalet në Tepelenë, pozon e buzëqeshur pranë bustit të Ali Pashës


Ambasadorja e SHBA në vendin tonë Yuri Kim është ndalur sot në Tepelenë.

Ajo nuk është larguar pa bërë një foto para bustit të Ali Pashës.

Kryediplomatja shprehet në një reagim në rrjetet sociale se nuk mund të ikte pa u ndalur në këtë qytet gjatë kthimit nga pika kufitare e Kakavijës, ku ishte sot bashkë me ministrin e Brendshëm Bledi Çuçi.

“Nuk mund t’i rezistoja një ndalese të shpejtë në Tepelena #alipashatepelena . Kur kthehesha për në Tiranë nga #Kakavija, bashkë me Ministrin e Brendshë[email protected], Amb. Sophia Philippidou & unë theksova mbështetjen për kontroll më të fortë, më të mençur të kufirit që lehtëson tregtinë dhe udhëtimet ndërsa lufton aktivitetin kriminal”, shkruan Yuri Kim.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Yuri Kim (@amb_yurikim)