Moti – E mërkurë, 15 Shtator 2021


Sipas MeteoAlb: Territori Shqipëtar në pjesën e parë të ditës PARAQITET me kthjellime në zonat bregdetare, POR kthjellime dhe vranësira të lehta në zonën e ulët dhe malore.

Pjesa e dytë e ditës paraqitet në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të shpeshta në të gjithë vendin.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 14°C deri në 33°C.

Era do të fryjë e lehte me shpejtësi 28 km/h drejtimi kryesisht Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 1- 2 ballë.