Nëna hidhet nga kati i 19-të me dy djemtë e saj, 3 vjeç dhe një muajsh, ndërrojnë jetë të tre/ VIDEO


Një ngjarje e rëndë ka tronditur kryeqytetin e Rusisë, Moskë. Një nënë vetëm 34-vjeçare e identifikuar si Olga Zharkova, është hedhur nga kati i 19-të i pallatit në të cilin banonte, bashkë me dy djemtë e saj. Vogëlushët 3 vjeç dhe një muajsh kanë ndërruar jetë bashkë me të ëmën.

Mediat shkruajnë se policia ka hapur një hetim vrasjeje për vdekjen e nënës dhe dy fëmijëve të saj të vegjël. Dyshohet se Olga Zharkova ka vuajtur nga depresioni akut pas lindjes përpara se të vriste veten dhe fëmijët e saj, në rënien nga lartësia rreth 190 metra.

Aludohet se Olga kishte shkruar një shënim ku thoshte se nuk dëshironte t’i linte fëmijët e saj në këtë ‘botë të vështirë, të zymtë’. “Ajo u ankua tek miqtë e saj se kishte depresion pas lindjes,” tha një burim i zbatimit të ligjit për Komsomolskaya Pravda. “Ajo u ndje e vetmuar dhe e lodhur.”

Nëna e cila është gruaja e një oficeri ushtarak rus, i mbajti fëmijët në krahë kur ajo ra. Burri i saj ushtarak mori mjekim “për tronditje” kur mbërriti në vendngjarje. Një ‘analizë psikiatrike postmorte’ do të bëhet mbi nënën, thuhet në raporte.

Më herët Olga Zharkova ishte ankuar se burri i saj, 35 vjeç, ishte larg shtëpisë për periudha të gjata gjatë detyrave të tij ushtarake, thonë raportet që citojnë zbatimin e ligjit.