U qëlluan në zonën e “Ish-Parkut të Autobuzëve”, ja kush janë dy të rinjtë që mbetën të plagosur (EMRAT)


Dalin detaje të reja nga plagosja e dyfishtë që ndodhi sot pasdite në zonën e “Ish-Parkut të Autobuzëve” në Tiranë.

Sipas policisë dy të rinjtë që kanë mbetur të plagosur janë identifikuar si: Aleksandër Nikolli, 27 vjeç dhe Xhulio Vela, 25 vjeç.

Ata ndodhen në spital nën kujdesin e mjekëve.

NJOFTIMI ZYRTAR I POLICISE

Rreth orës 17:00, në kryqëzimin e rrugës ‘Ndre Mjeda’ dhe ‘Frosina Plaku’, në rrethana ende të paqarta, janë plagosur dyshohet me armë zjarri shtetasit A. N., rreth 27 vjeç dhe Xh. V, rreth 25 vjeç, të cilët ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Shërbimet e Policisë kanë ngritur pika kontrolli dhe po bëjnë kontrollin e zonës përreth vendit të ngjarjes, me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit.

Njëkohësisht, grupi hetimor po punon për mbledhjen e të gjitha provave që do çojnë në identifikimin e autorit dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes.