“Qendrim antikombëtar” Veprimi i Edi Ramës irriton Sali Berishën: Një akt cinik


Pas aksidentit tragjik në Bullgari, ku 44 persona humbën jetën pas përplasjes së një autobuzi në autostradë, ka reaguar dhe ish-kryeministri Sali Berisha.

Ai u shpreh se ndryshe nga Kosova, Maqedonia e Veriut dhe Bullgaria që shpallën zi kombëtare, kryeministri Edi Rama nuk ka bërë të njëjtën gjë, duke u sjellë sikur ngjarja ndodhi në një vend të largët.

REAGIMI I PLOTE

Nje akt cinik dhe qendrim antikombetar!
Te dashur miq, ne traditen e fqinjesise se mire, zija ndahet si midis familjeve por edhe midis shteteve. Per aksidentin me tragjik te rajonit ne dy dekadat e fundit, shkrumbimin e 46 shqiptareve qytetar te Maqedonise se Veriut por dhe te Kosoves ne flaket e autobuzit ne Bullgari, shpallen nje dite zie kombetare tre shtete Maqedonia e Veriut, Kosova dhe Bullgaria.
Kurse Edvin Kristaq Rama qendroi zemerdru. Nuk pranoi te ndaje zine per 46 jete te humbura shqiptaresh me fqinjet tane por u suall sikur kjo tragjedi te kishte ndodhur ne ndonje vend te Oqeanise.
Mos shpallja zi kombetare se bashku me Maqedonine e Veriut, Kosoven dhe Bullgarine per 46 shqiptare qe humben jeten ne flaket e autobuzit eshte akti i fundit cinik dhe antikombetar i Edvin Kristaq Rames. sb