“Mos është shpallur non-grata?” Artan Hoxha del me deklaratën e papritur për Ilir Metën


Në orët e vona të natës gazetari Artan Hoxha ka publikuar disa foto ku tregon se e ka zënë nata pranë malit të Tomorrit.

Kaq është dashur dhe ndjekësit kanë filluar menjëherë ta lidhin këtë udhëtim me presidentin Ilir Meta.

Një qytetar i shkruan se mos është shpallur ‘non-grata’ Meta në malin e Tomorrit pasi kohët e fundit rri vetëm në bregdet.

“Presidentin se kam par te dali ne keto zona, mos esht non grata andej qe del me shpesh nga bregdeti”, i shkruan qytetari.

Pas këtij komenti, i menjëhershëm ka qenë reagimi i gazetarit Artan Hoxha.

“Epo nuk thote kot populli, “afer detit afer mbretit””, i përgjigjet Hoxha.

“Mos është shpallur 'non-grata' Presidenti?”,